in

Zafer Bayramı Kutlamaları Bu Sene Çok Farklı Kutlanmaya Başladı Bile!

Zafer Bayramı Kutlamaları Bu Sene Çok Farklı Kutlanmaya Başladı Bile!

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Başladı Bile! Sebebi ise o anları bize canlandıran ve bir anda metroda karşımıza çıkan bu tiyatrocu arkadaşlarımız. İlk kutlama Bursa’da tiyatrocuların metroda yaptığı bir gösteri ile başladı. Gösteri izleyen metro yolcuları sanki o günü yaşıyor gibiydiler.. Kiminin gözleri doldu kimisi ağladı. Sanki o zaferi kazanmak üzere cepheye gönderilmiş bir askerin anası ve bir asker yeniden canlanmış gibi o zaferi canlandırmışlar. İzlerken bizi bile bu kadar etkiledi. O metrodakilerin halini düşünemiyoruz bile.

İşte o anlar:

Bursa’da zafer ruhu metroda yaşatıldı – Son Dakika

Bursa’da zafer ruhu metroda yaşatıldı BURSA – 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü, nedeniyle Bursaray’da oyuncular 30 Ağustos zaferinin ruhunu ve bilincini yolculara canlandırdı. Bursa Büyükşehir Belediyesi yaklaşan 30 Ağustos zafer bayramının ruhunu yolculara yaşatmak amacıyla oyuncular tarafından BursaRay’da tiyatro gösteri düzenlendi.

https://www.sondakika.com/haber/haber-bursa-da-zafer-ruhu-metroda-yasatildi-12364067/

Zafer Bayramı, 1922 yılında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi yani Büyük Taarruz’u anmak için her yıl 30 Ağustos’ta kutlanır. Zafer Bayramı olarak kutlanmasının nedeni İstiklal Savaşı’nda düşman kuvvetlerin ülkeden tamamen çıkarılması yolunda kazanılmış bir zafer olmasıdır. 30 Ağustos’ta doğan erkek çocuklarının ismi genellikle Zafer’dir! Çünkü artık o gün düşmanları ülkemizden kovmuşuzdur. O gün artık zafer kazanmışızdır!

Geçen yıl ki Zafer Bayramı kutlamaları: https://sosyalpopi.com/zafer-bayramimiz-kutlu-olsun/

Puan ver

para-nasil-kazanilir-ticaretin-sirlarini-ogrenin

Para Nasıl Kazanılır? Ticaretin Sırlarını Öğrenin.

blank

Hayatınızı Kolaylaştıracak On Pratik Çözüm.